Odszkodowania

Kiedy potrzebny jest adwokat – odszkodowania Poznań

Powiedzenie „przezorny zawsze ubezpieczony” nabiera nowego znaczenia, gdy w grę wchodzi szkoda na osobie tj. uszkodzenia ciała lub wywołanie rozstroju zdrowia lub szkoda majątkowa. I choć wiele osób zawierza swój los firmom ubezpieczeniowym, kiedy już zdarzy im się wypadek, często muszą samodzielnie dochodzić swoich roszczeń. Z pomocą przychodzi wówczas kancelaria adwokacka. Odszkodowania są jedną ze specjalności adwokat Marty Jaśków, dlatego odwiedź naszą siedzibę w Poznaniu bądź umów się na spotkanie online – w obu przypadkach otrzymasz rzetelną pomoc prawną.

Dochodzenie odszkodowań – Poznań

Powierzając dochodzenie odszkodowania kancelarii prawniczej adwokat Marty Jaśków w Poznaniu, możemy mieć pewność, że nasz problem zostanie rozpatrzony i rozwiązany kompleksowo. Zapewniamy pomoc na każdym etapie sprawy, uczestnicząc w postępowaniu likwidacyjnym, procesowym i egzekucyjnym. Do adwokata lub radcy prawnego warto zgłosić się nie tylko, kiedy zastanawiamy się, czy nam lub naszym bliskim przysługuje odszkodowanie bądź zadośćuczynienie. Z porady warto skorzystać także wówczas, gdy wydaje nam się, że otrzymaliśmy zbyt niską kwotę odszkodowania bądź nie wiemy, czy jeszcze obejmuje nas termin na składanie roszczeń.   Adwokat od odszkodowań w Poznaniu może zająć się także sprawą osób, wobec których skierowano roszczenia, np. o odszkodowania komunikacyjne. Sprawca szkody może zwrócić się o pomoc do adwokata bądź radcy prawnego, który przeprowadzi go przez gąszcz przysługujących mu praw i obowiązków oraz oceni jego sytuację prawną wraz z jej konsekwencjami. Pomoc prawna jest dostępna dla każdego, niezależnie od jego sytuacji życiowej.

Kancelaria adwokacka – dochodzenie odszkodowań Poznań

Odszkodowanie wielu z nas kojarzy się głównie ze złamaną nogą czy wypadkiem drogowym. Jeśli jednak przyjrzymy się sprawom rozwiązywanym w naszej kancelarii, okaże się, że okoliczności roszczeń o odszkodowanie jest o wiele więcej. Co ważne, jeśli mamy wątpliwości co do tego, czy odszkodowanie lub zadośćuczynienie się nam w ogóle należy, najlepiej od razu pozwolić na to, by rozstrzygnął to doświadczony prawnik. Często okazuje się, że nie mamy pojęcia o tym, za co i jak wysoką rekompensatę możemy otrzymać. Jest to całkowicie normalne – przepisy prawa ubezpieczeniowego są zawiłe i nieprzystępne, natomiast adwokat może nam wszystko wytłumaczyć w prosty sposób i znaleźć dla nas korzystne rozwiązanie.

 

Najpopularniejsze sprawy o uzyskanie odszkodowania obejmują następujące sytuacje:

  • wypadek przy pracy lub choroba zawodowa – kancelaria odszkodowawcza pomaga w dochodzeniu roszczeń od pracodawcy oraz ZUS-u. Adwokat ustala, czy poszkodowanemu należy się tylko kwota od organu rentownego czy dodatkowo także od pracodawcy. Co ważne – z pomocą prawnika można żądać wypłaty odszkodowania, nawet gdy nie posiadaliśmy umowy o pracę.
  • wypadek komunikacyjny – ta grupa sytuacji obejmuje wypadki samochodowe, lotnicze, z udziałem rowerzystów i pieszych, katastrofy w ruchu wodnym i lądowym oraz wiele innych tragicznych incydentów. Odszkodowania komunikacyjne (z ubezpieczenia OC sprawcy lub AC poszkodowanego) mogą pokryć takie wydatki jak naprawy, leczenie, rehabilitacja, utrata bądź zniszczenie mienia, a nawet przekwalifikowanie zawodowe. Pomoc prawna rzetelnego adwokata będzie więc dosłownie na wagę złota;
  • błąd medyczny – niestety zdarza się, że odszkodowania musimy dochodzić przez błędy medyczne lekarzy lub szpitali (np. zła diagnoza, terapia, operacja czy odmówienie udzielenia pomocy), których skutkiem było kalectwo, choroba lub inny uszczerbek na zdrowiu, a w najgorszym wypadku śmierć pacjenta. Niezbędny jest wówczas kontakt z placówką i uzyskanie odpowiedniej dokumentacji medycznej. Oprócz tego dochodzimy odszkodowań i roszczeń w związku z naruszeniem praw pacjenta;
  • utrata majątku – roszczenia mogą mieć różne przyczyny, np. pożar, zalanie, zniszczenie mienia, kradzież. Adwokat lub radca prawny ustala, czy poszkodowanemu przysługuje odszkodowanie i jak je uzyskać;

a także:

  • niewykonanie lub nienależyte wykonanie umowy,
  • wypadek losowy powodujący obrażenia ciała,
  • zniszczenie mienia w wyniku zjawisk atmosferycznych,
  • wypadek w drodze do lub z pracy.

Kancelaria Adwokacka Mecenas Jaśków zajmuje się reprezentowaniem i obroną praw swoich Klientów przed sądem każdej instancji (również Sądem Najwyższym) oraz organami administracyjnymi.

Dlaczego adwokat – odszkodowania Poznań

Nie każdy jest przekonany do powierzenia swoich roszczeń w ręce prawnika. Jest to jednak najlepsze z możliwych wyjść. Adwokat bądź radca prawny może przede wszystkim uzyskać znacznie wyższe odszkodowanie, niż kwota, którą ugramy bez pomocy profesjonalisty. Wynika to po pierwsze z wiedzy eksperckiej nie tylko z dziedziny prawa (ubezpieczeniowego i innych gałęzi), ale także z zakresu istotnych dla naszej sprawy wyroków i orzeczeń sądu. Ponadto Mecenas Jaśków może uczestniczyć w negocjacjach pomiędzy poszkodowanym a sprawcą szkody i osiągnąć kompromis, który pozwoli uniknąć rozstrzygania sprawy na drodze sądowej.

 

Z Mecenas Jaśków możesz porozmawiać na poradzie prawnej online bądź odwiedzić Poznań i spotkać się osobiście w jej kancelarii adwokackiej. Znając specyfikę pracy firm ubezpieczeniowych oraz wyroki i orzeczenia w innych sprawach o odszkodowania, zapewniamy rzetelną ocenę sytuacji prawnej naszych Klientów i przedstawiamy im najkorzystniejsze możliwości. Zapraszamy każdego, kto chce skutecznie walczyć o swoje interesy.