Kancelaria prawnicza Poznań

Prawnik w Poznaniu – cennik usług

Nie sposób wymienić wszystkich usług oraz wszystkich przypadków, z którymi na co dzień styka się nasza Kancelaria Prawna w Poznaniu, wobec czego cennik usług jest bardzo trudny do przedstawienia, tym bardziej że naszych Klientów nie traktujemy szablonowo. Nie dopasowujemy automatycznie ceny do usługi, priorytetem jest dla nas bowiem niesienie pomocy skrojonej na miarę konkretnej osoby i jej własnych problemów.

Spotkajmy się osobiście

wypełnij formularz

Spotkajmy się online

porada prawna online

przyjmujemy płatności w następujących formach

stawka godzinowa

200zł / 60min

wynagrodzenie ryczałtowe

Premia za sukces (success fee)

Rodzaje opłat za czynności adwokackie

Klient może skorzystać z różnych sposobów rozliczenia się z prawnikiem w Poznaniu. Cennik w przypadku Kancelarii Adwokat Marty Jaśków obejmuje płatności w następujących formach:
 • Stawka godzinowa – korzystają z niej osoby umawiające się na jednorazowe lub systematyczne porady prawne z różnych dziedzin prawa. Taki sposób rozliczania jest korzystny przy niedużym skomplikowaniu sprawy. Największą zaletą stawki godzinowej jest znajomość ceny usługi już od samego początku, jeszcze przed kontaktem z adwokatem.
 • Ryczałt – wynagrodzenie ryczałtowe polega na uiszczaniu ustalonej kwoty systematycznie (np. miesięcznie) za daną usługę (lub usługi), niezależnie od zakresu prac adwokata i czasu ich trwania. Jest to bardzo wygodna opcja, ponieważ Klient może powierzać prawnikowi dowolną ilość spraw, bez względu na poziom ich skomplikowania. Jest to często wybierana forma płatności dla obsługi prawnej firm.
 • Jednorazowego wynagrodzenia – kwota wynagrodzenia  ustalana jest z adwokatem z góry, jest jednorazowa, obejmuje wszystkie czynności wykonane w ramach jednej konkretnej sprawy.
 • Premia za sukces (success fee) – jest to bardzo korzystny dla Klienta sposób rozliczania, który może mieć dzięki niemu pewność, że sukces adwokata będzie również jego sukcesem. Oprócz uprzednio ustalonej stawki Klient zobowiązuje się uiścić dodatkową opłatę za wygraną sprawę lub osiągnięcie innego pożądanego rezultatu.

Od czego zależy cennik kancelarii prawnej w Poznaniu?

Dla każdego Klienta kancelarii koszt usługi gra bardzo ważną rolę przy wyborze adwokata. Warto więc wspomnieć, że konkretną cenę Klient może poznać już na pierwszym spotkaniu. Najważniejsza jest wówczas szczerość i przygotowanie się do rozmowy z adwokatem. Tylko rzetelnie przedstawiając mu swoją sytuację i powód wizyty, możemy spodziewać się poznania faktycznej kwoty usługi prawnej. Od czego więc zależy ostateczna kwota w cenniku kancelarii prawniczej? Przede wszystkim wpływa na to poziom skomplikowania sprawy, który bezpośrednio wiąże się z długością postępowania i ilością pracy, którą musi wykonać adwokat. Prawnik każdorazowo dokładnie ocenia sytuację i okoliczności, opracowuje odpowiednią strategię postępowania dla swojego Klienta, nierzadko przygotowuje pisma procesowe, uczestniczy w negocjacjach, a także reprezentuje jego interesy przed organami sprawiedliwości. Co istotne, cennik usług kancelarii adwokackiej będzie różnił się także w zależności od wartości przedmiotu sporu, np. wartości egzekwowanego roszczenia w postępowaniu egzekucyjnym lub innego przedmiotu sprawy.

Prawnik w Poznaniu – cennik spraw cywilnych

Wygrana sprawa w sądzie wiąże się z możliwością odzyskania części funduszy przeznaczonych na usługę kancelarii adwokackiej. W polskim prawie można starać się o odzyskanie od drugiej strony kosztów poniesionych na zastępstwo procesowe, jeśli wygramy proces. Konkretny koszt usługi adwokata jest  ustalany z każdym klientem indywidualnie. Warto jednak pamiętać, że korzyści, które może przynieść nam wygranie danej sprawy dzięki kompetencjom i wiedzy naszego prawnika, są warte każdej ceny.

Cennik usług prawnych – Kancelaria Adwokacka Marty Jaśków

Podsumowując, koszt pomocy adwokata, jaki ponosi Klient kancelarii, zależy głównie od:
 • skomplikowania sprawy,
 • etapu postępowania, na jakim znajduje się sprawa,
 • zakresu prac adwokata i poświęconego na nie czasu,
 • wartości przedmiotu sporu,
 • wybranej formy rozliczenia,
 • częstotliwości spotkań z adwokatem,
 • miejsca świadczenia usług.
W przypadku Kancelarii Mecenas Jaśków całkowity kosztorys dla danego Klienta przedstawiamy po indywidualnym spotkaniu z Panią Adwokat, która szczegółowo zbada sytuację swojego rozmówcy.